Ukradli wózek inwalidzki, żeby… sobie pojeździć. Straszna głupota młodych ludzi

i

Autor: pixabay.com Ukradli wózek inwalidzki, żeby… sobie pojeździć. Straszna głupota młodych ludzi

Szok w Czarnkowie

Ukradli wózek inwalidzki, żeby… sobie pojeździć. Straszna głupota młodych ludzi

2022-12-02 19:43

Dwóch nastolatków w wieku 14 i 16 lat ukradło wózek inwalidzki z klatki schodowej budynku wielorodzinnego w Czarnkowie. Później tłumaczyli, że chcieli… sobie pojeździć. Szybko okazało się, że na sumieniu mieli znacznie więcej.

Czarnków. Przestępstwa dwóch nastolatków 

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada br. w Czarnkowie. Policjanci z miejscowej komendy dostali zawiadomienie o kradzieży wózka inwalidzkiego z korytarza domu wielorodzinnego. - Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. W ciągu kilku godzin od zgłoszenia wózek trafił do pokrzywdzonego, a złodzieje w ręce czarnkowskich dzielnicowych. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Czarnkowa w wieku 14 i 16 lat, dobrze znani miejscowym stróżom prawa z wcześniejszych kradzieży. Podczas przesłuchania nastolatkowie przyznali się, że ukradli wózek, bo chcieli sobie nim pojeździć dla zabawy – relacjonuje Karolina Górzna-Kustra z policji w Czarnkowie.

Na tym nie koniec. W trakcie dalszych czynności kryminalni ustalili, że nieletni mają na swoim koncie jeszcze dwie kradzieże z włamaniem i uszkodzenie mienia.

- Z zebranych materiałów dowodowych wynika, że chłopcy po wyłamaniu zamków od bram garażowych ukradli motorower i sprzęt nagłaśniający. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni wycenili na ponad 4 tys. złotych. Z kolei do uszkodzenia mienia doszło na klatce schodowej jednego z bloków, gdzie 14 i 16-latek przy użyciu łomu zniszczyli tynki, skrzynki na listy oraz drewnianą balustradę, powodując straty w wysokości 1200 złotych – dodaje Karolina Górzna-Kustra.

Teraz nastolatkami zajmie sąd rodzinny i nieletnich.

Tłumy na Poznańskim Jarmarku Świątecznym 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają