Zmiany na ulicy Święty Marcin są potrzebne już od dawna - ulica coraz mniej podoba się poznaniakom.

i

Autor: fot. Andrzej Otrębski/ Wikimedia, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike Zmiany na ulicy Święty Marcin są potrzebne już od dawna - ulica coraz mniej podoba się poznaniakom.

Ulica Św. Marcin w Poznaniu: Miasto czeka na pomysły mieszkańców [DYSKUSJA]

2015-06-08 14:23

Urząd Miasta przygotowuje konkurs urbanistyczno-architektoniczny na zagospodarowanie przestrzeni publicznej, w tym ulicy Święty Marcin. Miasto zachęca mieszkańców, żeby zgłaszali własne pomysły na zmiany. Jak sprawić, żeby główna, poznańska ulica stała się bardziej atrakcyjna?  

Konkurs ogłoszony przez Urząd Miasta wyłoni najlepsze plany na zagospodarowanie przestrzeni publicznej, obejmującej obszar ulicy Św. Marcina, 27 Grudnia, Gwarnej, Kantaka, Ratajczaka, alei Marcinkowskiego oraz placu Wolności. Zorganizowane zostaną także konsultacje oraz warsztaty z mieszkańcami, podczas których każdy będzie mógł podzielić się własnym pomysłem na uatrakcyjnienie ulicy Św. Marcina.

- Bardzo ważna jest dla nas współpraca z mieszkańcami, przedsiębiorcami oraz właścicielami terenów przy ulicy Święty Marcin. Przestrzeń ta ma się bowiem wiązać z licznymi działaniami oraz ma odgrywać znaczącą rolę w rozwoju i rewitalizacji Miasta. Chcemy, aby mieszkańcy zwrócili nam uwagę na elementy, które będą wzbogacały Poznań i skłaniały ludzi do różnych aktywności - mówi zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

City of Poznan na pomysły na Święty Marcin!Posted by Ulepsz Poznań on 7 czerwca 2015


Jak podzielić się swoim pomysłem?

Jak zapewnia Urząd Miasta, spostrzeżenia oraz opinie mieszkańców będą stanowiły istotny element ostatecznego kształtu realizowanego projektu. Uruchomiona zostanie specjalna ankieta, dzięki której każdy zainteresowany będzie mógł podzielić się swoim zdaniem na temat przyszłości ulicy Św. Marcin.

Formularz wypełnionej ankiety można składać do 10 czerwca drogą elektroniczną na adres [email protected], faxem: 61 878 50 15, korespondencyjnie: Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań lub do trzech punktów konsultacyjnych. Specjalnie utworzone stanowiska będą działały od 8 do 10 czerwca w godzinach od 12:00 do 19:00, w następujących lokalizacjach: u zbiegu ulic Św. Marcin i Ratajczaka oraz  ulic 27 Grudnia i Gwarnej a także na placu Wolności (przy al. Marcinkowskiego).

Warsztaty

Urząd Miasta zaprasza także do wzięcia udziału w warsztatach, na których spotkają się zespoły konkursowe z lokalnymi społecznościami. Podczas zajęć, uczestnicy będą mieli okazję doprecyzować wytyczne dotyczące zagospodarowania przedmiotowego obszaru. Warsztaty odbędą się 23 czerwca w godz. 16:00-20:00 w Sali Wielkiej CK Zamek przy ul. Święty Marcin 80/82.

Chęć uczestnictwa w warsztatach można zgłaszać do 18 czerwca telefonicznie pod numerem: 878 45 12/13 bądź mailowo na adres: [email protected] lub [email protected].

Więcej informacji na stronie City of Poznań.

Macie swój własny pomysł na ulicę Św. Marcin? Co należy zmienić, ulepszyć? Czekamy na wasze głosy!