Usiłowanie zabójstwa w Poznaniu. Policja szuka świadków zdarzenia

2022-05-27 10:39
Usiłowanie zabójstwa w Poznaniu. Policja szuka świadków zdarzenia
Autor: KMP Poznań Usiłowanie zabójstwa w Poznaniu. Policja szuka świadków zdarzenia

Szokujące wydarzenia na przejściu dla pieszych na Rondzie Rataje w Poznaniu. Doszło tam do usiłowania zabójstwa z użyciem noża. Napastnik został zatrzymany, ale policja szuka świadków tego zdarzenia. Przede wszystkim mężczyzny, który stanął w obronie zaatakowanego 51-latka!

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia 2022 roku około godziny 9:25 na przejściu dla pieszych przy Rondzie Rataje w Poznaniu. - Tam młody mężczyzna bez powodu zaatakował przypadkową osobę nożem. Ponadto zadawał jej ciosy rękoma i nogami - opowiada Marta Mróz z poznańskiej policji. Na szczęście w pobliżu przechodził inny mężczyzna, który stanął w obronie zaatakowanego 51-latka. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, a po kilkunastu sekundach napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia. Po krótkim czasie został zatrzymany przez policjantów, ale to nie zakończyło sprawy.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w dalszym ciągu prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego przestępstwa. - W związku z tym prosimy o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a szczególnie młodego mężczyznę, który udzielił bezpośredniej pomocy pokrzywdzonemu. Niewykluczone, że sam również mógł zostać ranny - mówi Mróz.

Ponadto prokurator nadzorujący postępowanie podjął decyzję o publikacji jego wizerunku ze względu na to, że może on mieć informacje mające istotne znaczenie dla sprawy. - Mężczyzna ma około 30 lat, 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała i ma ciemne włosy. W dniu zdarzenia ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem, czarne spodnie, ciemne buty sportowe z białą podeszwą, a na plecach miał założony plecak - mówi Mróz.

Z policjantami można skontaktować się pod numerami telefonu 47 77 150 89, 47 77 130 90 lub 47 77 156 13.

Sonda
Czy kiedykolwiek groził Ci ktoś nożem?
Rozbój na bydgoskim Miedzyniu! 27-latek rzucił się na mężczyznę z nożem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE