Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Autor: Maciej Brzeziński / Eska Poznań Warta Poznań w Fortuna 1. Lidze

Warta Poznań zrobiła kolejny krok do PKO BP Ekstraklasy! Radomiak na deskach

2020-03-03 8:00

Warta Poznań pokonała Radomiaka Radom 3:0. Poznaniacy zagrali świetną drugą połowy i wypunktowali rywali. Po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasku. Zieloni pokazali, że interesuje ich tylko awans do PKO BP Ekstraklasy.

Pierwszy mecz po długiej przerwie to zawsze wielka niewiadoma. Rozgrywki Fortuna 1. Ligi zostały wznowione po trzech miesiącach, ale Zieloni pokazali, że nie zapomnieli jak grać skutecznie, choć początek meczu z Radomiakiem Radom był bardzo trudny.

- Spodziewaliśmy się tego, że Radomiak spróbuje nam wyłączyć Łukasza Trałkę i Krzysztofa Danielewicza, dlatego próbowaliśmy posyłać piłki w wolne sektory. W pierwszej połowie, od 10. czy 15. minuty spotkanie zaczęło nam się wymykać spod kontroli. Przetrwaliśmy ten trudny czas i wiedzieliśmy, że możemy wrócić do dobrej gry - stwierdził trener Warty, Piotr Tworek.

W pierwszej połowie lepsi byli przyjezdni. Doskonałej sytuacji na początku meczu nie wykorzystał Patryk Mikita. Radomianie byli częściej przy piłce, ale nie potrafili zamienić tego na bramkę. Te padały dopiero w drugiej połowie, ale już za sprawą gospodarzy.

Zawodnicy Piotra Tworka wyszli na drugą część meczu odmienieni. W 53. minucie Zieloni wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Bartosz Kieliba. Warta poczuła przysłowiową krew i chciała dobić rannego rywala. Zrobiła to w 81. minucie, a akcja będzie powtarzana wielokrotnie. Gracjan Jaroch prostopadle podał do Jakuba Apolinarskiego, a ten wystawił futbolówkę Robertowi Janickiemu, który wpakował ją do pustej bramki. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Jaroch, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców z Radomia.

- Cieszymy się ogromnie z tego zwycięstwa. Takie mecze jak z Radomiakiem będziemy grać co tydzień. Rywale mają pomysł na grę, ale mnie to cieszy, bo widać jakość. Wygrywamy jako cała drużyna, zresztą zmiany pokazały, jak wielka siła w nas drzemie - opowiadał szczęśliwy trener Warty.

Warta Poznań utrzymała fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Poznaniacy kolejne spotkanie rozegrają na wyjeździe w poniedziałek (9 marca). Przeciwnikiem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, czyli kolejny z rywali Zielonych w walce o bezpośredni awans.

Justyna Święty-Ersetic zdobyła 3 złote medale w 2 godziny!