Wielka zmiana w pogodzie na weekend. Potężne burze przejdą przez Wielkopolskę?!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wielka zmiana w pogodzie na weekend. Potężne burze przejdą przez Wielkopolskę?!

Fatalne prognozy

Wielka zmiana w pogodzie na weekend. Potężne burze przejdą przez Wielkopolskę?!

2022-08-19 8:58

W ostatnich dniach zmagamy się z tropikalnymi upałami. W najbliższym czasie powinno się to zmieniać. Upały zamienią się na burze z gradem! Już w piątek w godzinach popołudniowych pogoda zacznie się zmieniać.

Upał w Wielkopolsce

Od kilku dni żar leje się z nieba, a wysokie temperatury powietrza przeszkadzają wielu osobom. W znacznej części woj. wielkopolskiego obowiązuje trzeci stopień zagrożenia przed upałami. Synoptycy przewidują, że w najbliższym czasie pogoda zacznie się zmieniać. Alert dotyczący upałów obowiązuje do godz. 20:00 w piątek (19 sierpnia).

ZOBACZ: Ekstremalnie gorący sierpień! Liczby nie pozostawiają wątpliwości

Gdzie jest burza w Wielkopolsce?

W najbliższy weekend (20-21 sierpnia) ma nastąpić gwałtowne ochłodzenie. Już w piątek (19 sierpnia) w wielu miejscach zacznie się zmieniać pogoda, ponieważ prognozowane są wyładowania atmosferyczne. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, punktowo możliwe do 110 km/h - czytamy w komunikacie wydanym przez IMGW w piątkowy poranek.

Ostrzeżenie burzowe drugiego stopnia w Wielkopolsce obowiązuje od godz. 15:00 w piątek (19 sierpnia) do godz. 4:00 w sobotę (20 sierpnia).

Sonda
Czy boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE