Wielki sukces 20. PKO Poznań Maratonu. Triumf Kenijczyka i cudowny finisz Polki [WIDEO]

2019-10-21 9:25 BM
Bieg
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Za nami jubileuszowy 20. PKO Poznań Maraton. Wśród mężczyzn triumfował Kenijczyk Cosmas Kyeva, a wśród kobiet Polka i mieszkanka Poznania - Marta Stefanowicz. Na mecie zameldowało się ponad 6 tysięcy osób!

Dokładnie 2 godzin, 12 minut i 5 sekund potrzebował Cosmas Kyeva, aby pokonać tegoroczną trasę PKO Poznań Maratonu. Kenijczykowi niewiele zabrakło, aby pobić własny rekord trasy. Mimo to po raz trzeci triumfował w stolicy Wielkopolski.

Podium uzupełnili jego rodacy: Kemboi Chemungor i Mathew Kiptoo. Najlepszym z Polaków był Emil Dobrowolski (2:17:06), który zajął piąte miejsce. Tuż za nim metę przekroczyli Kamil Karbowiak (2:17:17) i Robert Czerniak (2:29:53).

Zobaczcie jak wyglądała meta 20. PKO Poznań Maratonu:

Wśród pań triumfowała Polka Marta Stefanowicz. Pokonała ona trasę w czasie 2 godzin, 37 minut i 42 sekund. Zawodniczka wyszła na prowadzenie dopiero pod koniec biegu, po tym jak osłabła prowadząca od startu Etiopka Tigist Bedada.

- Nie wiedziałam w ogóle, że ja się do niej zbliżam, że ona tak słabnie. Dopiero na ulicy Grunwaldzkiej widziałam prowadzący ją samochód, potem jej plecy i powiedziałam sobie, jak nie teraz, to kiedy. Musisz się zmobilizować. Sił na szczęście starczyło - powiedziała na mecie szczęśliwa triumfatorka.

Wspomniana reprezentantka Etiopii przybiegła 16 sekund za Polka, a podium uzupełniła Beata Lupa. Do tegorocznego biegu zgłosiło się 7 tysięcy osób, a na mecie zameldowało się 6072 uczestników.