Wielkopolskie: Ciało kobiety w kontenerze. 46-latka była brutalnie gwałcona!

2021-12-07 17:01
Taśma policyjna
Autor: Grzegorz Kluczyński Studentka znalazła w mieszkaniu zwłoki obcego mężczyzny. Wstrząsające szczegóły! - zdj. ilustracyjne

Dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o zabójstwo 46-letniej kobiety, której ciało odkryto w poniedziałek (6 grudnia) nad ranem w kontenerze przy jednym z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. Jak ujawnia prokurator, mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę.

Horror w Środzie Wielkopolskiej! W kontenerze znaleziono ciało kobiety

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał PAP, że 40-letniemu Tomaszowi B. przedstawiono zarzut zabójstwa 46-letniej kobiety popełnionego w zamiarze ewentualnym. Mężczyzna kilkukrotnie zgwałcił ofiarę ze szczególnym okrucieństwem.

Zobacz: Syn polityka wiózł znajomych, Kinga i Michał zginęli. Dlaczego jest bezkarny?! "Młody cwaniak"

- Tomasz. B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Ich treść częściowo koreluje z przebiegiem zdarzenia ustalonym w toku postępowania – powiedział prok. Wawrzyniak.

Ciało ofiary odkryto w poniedziałek po godz. 2 w nocy w okolicy jednego z dyskontów w Środzie Wielkopolskiej. Jak wyjaśnia prokuratura, kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu.

Według ustaleń śledczych ofiarę i podejrzanego łączyła okazjonalna znajomość. Tomasz B. pracował w Środzie Wielkopolskiej. W niedzielę podejrzany spożywał z ofiarą alkohol w wynajmowanym przez Tomasza B. pokoju. Później oboje przenieśli się w pobliże sklepu, gdzie podejrzany wielokrotnie zgwałcił 46-latkę. Podejrzany nie miał stałego miejsca zamieszkania. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. multirecydywy.

Czytaj: Wielkopolskie: Ksiądz się modlił, gdy plądrowali mu plebanię! Jest apel do wiernych

Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie Tomasza B. Podejrzanemu grozi od 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE