Rusałka Poznań

i

Autor: mat.pras. Rusałka Poznań

Wiemy, kiedy ruszy sezon kąpielowy w Poznaniu! Możecie prasować kąpielówki

2021-05-29 8:00

Na ten moment pogoda nie zachęca do wypoczynku nad wodą, ale być może niedługo to się zmieni. Wiadomo już, kiedy ruszy sezon kąpielowy w Poznaniu. Miasto poinformowało o terminie otwarcia kąpielisk nad jeziorami Malta, Rusałka oraz Strzeszyńskim. To już naprawdę niedługo!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli będzie tylko pogoda to każdego dnia tłumy poznaniaków będą wybierać się nad jeziora. W tym roku sezon kąpielowy w Poznaniu startuje 12 czerwca. Pięć miejskich kąpielisk będzie funkcjonowało aż do 31 sierpnia. Codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00 będą one strzeżone przez ratowników.

Urzędnicy informują, że nad jeziorami Strzeszyńskim, Kierskim i Rusałką można wypożyczać sprzęt wodny. W okolicy wszystkich kąpielisk znajdują się punkty gastronomiczne oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna dla dzieci i dorosłych (place zabaw, siłownie zewnętrzne, infrastruktura rowerowa). Atrakcję stanowią także pomosty i mola.

To jednak nie koniec dobrych informacji. W czerwcu wystartują również pływalnie letnie.

- Jako pierwsza sezon rozpocznie pływalnia Chwiałka, która od 20 czerwca będzie czynna dla wszystkich poznaniaków. Dzień wcześniej odbędą się tam zawody Junior Poznań Triathlon. Start sezonu na pływalni letniej Kasprowicza zaplanowano na 26 czerwca - czytamy w komunikacie.

Urzędnicy podkreślają, że zarówno kąpieliska miejskie, jak i pływalnie letnie będą funkcjonowały zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym i obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19.

Na Dworcu w Poznaniu rozdawano łąki kwietne. Wszystko w trosce o pszczoły!