Przekroczenie granic obrony koniecznej podczas włamania w Poznaniu?

i

Autor: Shutterstock Przekroczenie granic obrony koniecznej podczas włamania w Poznaniu?

Tragiczny finał włamania w Poznaniu

Włamywacz dusił 18-latka! Matka chwyciła za nóż i wbiła go w Marcina U.

2022-10-04 9:58

Zginął włamywacz, który przez wybitą szybkę chciał dostać się do cudzego domu! Mężczyznę, w obronie koniecznej, zabiła przerażona kobieta, która ratowała swoich bliskich. Marcin U. rzucił się m.in. na jej syna i próbował udusić 18-latka. Początkowo policja nie postawiła żadnych zarzutów w tej sprawie. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Do dramatu doszło na poznańskim Grunwaldzie pod koniec września. Późnym wieczorem, po godzinie 21, mieszkańcy jednego z domów usłyszeli odgłos rozbijanej szyby. Brzęk od razu ich zaniepokoił. Domownicy: matka z 18-letnim synem i dziadek chłopaka, wezwali policję i wyszli na posesję. Okazało się, że do ich domu usiłuje się włamać przez rozbite okno nieznajomy mężczyzna.

Gdy złodziej zauważył, że nie jest sam, zaatakował starszego mężczyznę. Rzucił go na ziemię, a wtedy na pomoc dziadkowi ruszył nastolatek. Marcin U. był jednak od niego silniejszy. Włamywacz powalił go na ziemię i zaczął dusić. Wtedy na pomoc synowi ruszyła jego matka, która chwyciła za nóż i ratując syna, wbiła nóż w Marcina U.

To jednak jeszcze nie koniec historii, bo ranny włamywacz uciekł sprzed domu.

- Odnaleźli go dopiero policjanci w okolicach domu. Mężczyzna został odwieziony do szpitala i tam, w wyniku krwotoku, zmarł - mówi Super Expressowi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Włamywacz, Marcin U., bardzo dobrze znany był policji z poznańskiego Grunwaldu. Wcześniej często wchodził w konflikt z prawem, siedział nawet w więzieniu.

Włamywacz dusił 18-latka! Matka chwyciła za nóż i wbiła go w Marcina U.

Początkowo policja informowała, że członkowie rodziny nie usłyszeli żadnych zarzutów, ale to się jednak zmieniło. Śledczy nie postawili kobiecie, która ratowała swojego syna zarzutów związanych bezpośrednio z pozbawieniem życia Marcina U. - Członkowie rodziny usłyszeli zarzuty udziału w bójce - mówi Super Expressowi Andrzej Borowiak. Teraz śledczy będą ustalać przebieg wydarzeń i weryfikować wszystkie dowody.

Siedział w celi z Macierewiczem. Ujawnia prawdę o "Antku"

Te mrożące krew w żyłach historie wydarzyły się naprawdę!

Posłuchaj NOWEGO SEZONU podcastu ZŁO i poznaj prawdę o najsłynniejszych seryjnych zabójcach świata!

Listen to "Wayne Williams - znikające dzieci z Atlanty [ ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają