Wojna uderza w wielką fabrykę w Poznaniu! Produkcja zostanie wstrzymana

2022-03-03 13:55
Wojna uderza w wielką fabrykę w Poznaniu! Produkcja zostanie wstrzymana
Autor: Volkswagen Polska - mat. prasowy Wojna uderza w wielką fabrykę w Poznaniu! Produkcja zostanie wstrzymana

Wojna na Ukrainie to problem całego świata. Wiele przedsiębiorstw już odczuwa skutki rosyjskiej inwazji. Dotyczy to m.in. spółki Volkswagen Poznań, która zapowiedziała wstrzymanie produkcji!

Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. Wiele firm obrywa rykoszetem za działania wojenne wywołane przez Władimira Putina. Zakłady spółki Volkswagen Poznań od 10 marca 2022 roku wstrzymają produkcję aut, ponieważ wybuch wojny zakłócił łańcuchy dostaw fabryk w Poznaniu i we Wrześni. - Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczą między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję - przekazała rzeczniczka prasowa Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Patrycja Kasprzyk.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) przekazała, że wyroby metalurgiczne miały w 2020 r. jeden z największych udziałów w polskim imporcie z Ukrainy (527,5 mln dol., spadek o 8 proc. rdr), w tym wyroby walcowane i żelazokrzemomangan.

- Natychmiast po wybuchu działań wojennych, na poziomie koncernu, ale też bezpośrednio w Volkswagen Poznań powołaliśmy zespoły kryzysowe, które na bieżąco określają możliwe skutki wojny dla naszej działalności biznesowej i prowadzą wszelkie działania, by przerwa w produkcji była jak najkrótsza - zapewnił prezes zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o. Dietmar Mnich. Podkreślił, że pomimo zaistniałej sytuacji spółka chce udzielać pomocy "wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, i pomagać ofiarom wojny, która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego".

Jak podano w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zarząd grupy VW podjął decyzję o przekazaniu 1 mln euro na pomoc doraźną organizowaną przez UN Refugee Aid i UN Refugee Agency (UNHCR), a spółka Volkswagen Poznań włącza się w pomoc uchodźcom i nawiązała współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem.

Volkswagen Poznań produkuje dostawcze samochody VW Caddy i VW Transporter. Spółka zatrudnia ponad 11 tys. pracowników i jest jednym z największych pracodawców w Wielkopolsce.

WŚCIEKLI Polacy PLUJĄ na Putina. "Dla mnie to jest HITLER!". |Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE