Wszystkich Świętych 2020. To pewne! Nie będzie mszy świętych na cmentarzach!

2020-10-22 11:25 bm
Wszystkich Świętych 2020. To pewne! Nie będzie mszy świętych na cmentarzu!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wszystkich Świętych 2020. To pewne! Nie będzie mszy świętych na cmentarzu!

Ze względu na pandemię koronawirusa wprowadzono wiele zmian w życiu codziennym. Wielu z nas zastanawia się, jak będzie wyglądać święto Wszystkich Świętych. Cmentarze nie będą zamknięte, ale na terenie nekropolii nie będą odbywać się msze święte. To już potwierdzona informacja!

Wszystkich Świętych 2020

Zbliża się święto Wszystkich Świętych. W związku z trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa wielu epidemiologów twierdzi, że cmentarze powinny zostać zamknięte, aby zapobiec transmisji wirusa. Władze nie zamierzają tego czynić, ale pojawiły się inne wytyczne.

Większość biskupów prosi, aby nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożone zostało na czas pierwszych ośmiu dni listopada. To jednak nie wszystko.

- Proszę również, aby dnia 1 listopada Msze Święte sprawowane były tylko w kościołach a nie na cmentarzach. Można natomiast organizować na cmentarzach tradycyjne modlitwy za zmarłych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (procesyjnie przechodzi przez cmentarz tylko kapłan z asystą, wierni natomiast modlą się pozostając przy grobach) - przekazał Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Wojciech Polak.

Identyczną decyzję podjęto w Archidiecezji Poznańskiej. Wiadomo, że 1 listopada na cmentarzach w Poznaniu nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa w uroczystość Wszystkich Świętych.

- Arcybiskup Metropolita Poznański zachęca wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” uroczystości - czytamy w komunikacie.

Express Biedrzyckiej - Marek Balicki: Trzeba zamknąć cmentarze 1 listopada