Wychowanek wraca do Lecha Poznań! ZASKAKUJĄCY transfer

2020-02-21 10:07 BM
Wychowanek wraca do Lecha Poznań! Wcześniej grał za miedzą!
Autor: lechpoznan.pl/fot. Maciej Springer

Artur Marciniak podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Doświadczony pomocnik to wychowanek Kolejorza, ale w ostatnich latach występował w Warcie Poznań. Czy zawodnik ma szanse na występy w pierwszej drużynie grającej w PKO BP Ekstraklasie?

W czwartek (20 lutego) Warta Poznań poinformowała o tym, że po blisko 10 latach klub opuszcza Artur Marciniak. Kontrakt pomiędzy zawodnikiem, a klubem został rozwiązany za porozumieniem stron. Marciniak zanotował tam 226 spotkań ligowych i 6 w Pucharze Polski. Grał dla „Zielonych” w I, II i III lidze. Był podstawowym piłkarzem drużyny, która wywalczyła awans do II ligi, a następnie na zaplecze ekstraklasy. Wielokrotnie występował z opaską kapitana.

- Spędziłem w Warcie Poznań znaczną część kariery i czuję się takim małym ogniwem w łańcuchu warciańskiej historii. Dziękuję wszystkim kibicom, trenerom, pracownikom klubu, z którym miałem okazję współpracować przez te wszystkie lata. Myślę, że nikomu krzywdy nie zrobiłem. Zawsze szanowałem pracę innych osób. Dla mnie był to czas, w którym poznałem wartościowych ludzi - powiedział dla oficjalnej strony Warty.

Okazuje się, że Marciniak szybko znalazł nowy klub, a jest nim Lech Poznań. To właśnie w Kolejorzu stawiał pierwsze kroki w zawodowej karierze. Trafił do Lecha w wieku 17 lat i zadebiutował w ekstraklasie. W barwach Kolejorza wystąpił 28 razy, a było to w latach 2004 - 2007.

W piątek Lech Poznań poinformował o kontrakcie z 32-latkiem. Okazuje się, że Marciniak będzie występować w drugoligowych rozerwach Kolejorza.

- Artur to nie tylko zawodnik, który podniesie poziom sportowy naszej drugiej drużyny i zwiększy pole manewru trenera Ulatowskiego zarówno w defensywie, jak i drugiej linii. To przede wszystkim inteligentny człowiek, który niejedno w życiu widział, występował na wysokim poziomie w Polsce oraz ma wiele do zaoferowania naszym wychowankom także poza samymi meczami ligowymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego przyjścia i wierzymy, że będzie sporym wzmocnieniem rezerw na wielu płaszczyznach - podkreśla na oficjalnej stronie Lecha dyrektor sportowy Akademii, Marcin Wróbel.

Wilder-Fury 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.