Wyniki matur 2020. Dlaczego urodziłem się w tym zje* kraju?! Gorące komentarze

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wyniki matur 2020. "Dlaczego urodziłem się w tym zje* kraju?!" Gorące komentarze

Wyniki matur 2020. "Egzamin niezdany więc wracam z winem do domu". Gorące komentarze

2020-08-11 15:18

Wyniki matur 2020 zostały udostępnione uczniom we wtorek (11 sierpnia) w godzinach porannych. Wiemy już jak poszło tegorocznym maturzystom. Niestety, jest wiele niezadowolonych osób. Jak maturzyści komentują tegoroczne wyniki? Przeczytasz o tym na se.pl.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała wyniki matur 2020 dziś tj. 11 sierpnia pomiędzy godziną 8:00 a 10:00, maturzyści mogli je sprawdzić za pomocą za pomocą loginu i hasła, które maturzyści otrzymali od dyrektora szkoły, do której uczęszczali. Maturzyści, którzy:

  • zdali egzamin – otrzymają świadectwo dojrzałości (wraz z odpisem);
  • podwyższyli wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym lub przystąpili do egzaminu, do którego nie przystępowali w ubiegłych latach – otrzymają aneks do świadectwa dojrzałości;
  • nie zdali egzaminu – otrzymają informację o wynikach egzaminu dojrzałości.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) przystąpiło 259 272 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Egzamin maturalny zdało 74% maturzystów! Maturzyści, którzy mają prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego (8 września br.) stanowią 17,2%, a osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu stanowią 8,8%.

Czytaj też: Wyniki matur 2020. Jak poszło maturzystom z poszczególnych przedmiotów?

Wyniki matur 2020. Komentarze

Wielu maturzystów nie jest zadowolonych z tegorocznych wyników. W internecie można znaleźć mnóstwo komentarzy i gorzkich słów. Zebraliśmy kilka mocnych komentarzy. Możecie je przeczytać w naszej galerii.

Matura 2020. Poprawki: ilu maturzystów może przystąpić?

Maturzyści, którzy mają prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego (8 września br.) stanowią 17,2%, a osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu stanowią 8,8%. Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu),będą udostępnione 30 września 2020r.

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE