Banery wyborcze w Poznaniu

i

Autor: SMi Masa wyborczych banerów na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu

Wybory 2023

Z zawodu... prezes. Ciekawe zawody wielkopolskich kandydatów do Sejmu

2023-09-25 13:02

Sejm i Senat ma być odzwierciedleniem ogółu społeczeństwa. Kandydatami w tych wyborach do Sejmu są politolodzy, prawnicy, lekarze, rolnicy. Są jednak także przedstawiciele innych zawodów, takich jak... "prezes" w przypadku kilku osób reprezentujących jeden z komitetów. Na jakie jeszcze ciekawe zawody możemy natrafić na listach kandydatów do parlamentu?

Kim z zawodu są kandydaci na posłów w Wielkopolsce?

Rolnicy, politolodzy, samorządowcy, nauczyciele, wykładowcy, strażacy. Startujący w wyborach kandydaci powinni stanowić jak najdokładniej przekrój społeczeństwa. Są jednak inne, dość ciekawe zawody, jakie reprezentują kandydaci w tegorocznych wyborach do Sejmu RP.

Z zawodu prezes... nietypowe zawody kandydatów na posłów

Pierwsi trzej kandydaci na posłów z list Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu poznańskim ma wpisane, jako wykonywany zawód - "prezes". Łącznie aż siedmiu z 20 kandydatów trudzi się zawodem prezesa. Jedynki z list Trzeciej Drogi, jak i PiS-u w Pile z zawodu są parlamentarzystami, a inny kandydat z listy sojuszu PSL i Polski 2050 jest z zawodu "rodzicem zastępczym". Na listach znajdują się zarówno wykonujący zawód studenta, jak i emeryta. Jedynką ugrupowania Polska jest jedna jest dyrektor generalny. Co ciekawe, wszyscy kandydaci z list Strajku Przedsiębiorców to... przedsiębiorcy.

Ciekawych zawodów ciąg dalszy

Z list leszczyńsko-kaliskich możemy wyczytać, że jedna z kandydatek Nowej Lewicy jest "bez zawodu". W listach PiS mamy zawodowych parlamentarzystów, posłów na Sejm RP, czy dość tajemniczo brzmiącego "administratywistę". Podobnie jest na listach KO. Chodzi tu oczywiście o magistra z zakresu administracji. Jest kilkoro dziennikarzy. Na listach w Koninie mamy zawodowego starostę. 

Najważniejsze wybory. Debata - Kompilacja (24.09.2023)
Nasi Partnerzy polecają