Zabił młodą rowerzystkę na przejściu dla pieszych. Wcześniej palił marihuanę

i

Autor: GlauchauCity, cheifyc/cc0/pixabay 35-letni sprawca tragedii był trzeźwy, jednak przed wypadkiem palił marihuanę / zdjęcie ilustracyjne.

Wypadek śmiertelny

Zabił młodą rowerzystkę na przejściu dla pieszych. Wcześniej palił marihuanę

2023-02-11 16:59

35-letni mężczyzna, który w czwartek, 9 lutego na oznakowanym przejściu dla pieszych w Poznaniu spowodował wypadek śmiertelny trafił do aresztu. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna przed tragicznym zdarzeniem palił marihuanę. Wykluczono natomiast, by znajdował się pod wpływem alkoholu. Sprawcy śmiertelnego wypadku grozi kara do 12 lat więzienia.

Poznań. Zabił rowerzystkę na pasach. Był trzeźwy, ale palił marihuanę

Wieczorem w czwartek, 9 lutego na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego w Poznaniu zginęła 27-letnia rowerzystkaSprawcą wypadku śmiertelnego był 35-letni kierowca samochodu osobowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna nie znajdował się pod wpływem alkoholu. Na jaw wyszły jednak nowe fakty w tej sprawie. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", zachowanie kierowcy po zdarzeniu wzbudziło podejrzenia policjantów. Od 35-latka pobrano próbkę krwi, a analiza potwierdziła obecność w jego organizmie substancji psychoaktywnej. Przed wypadkiem kierowca palił marihuanę. - Była w stężeniu, które odpowiada obecności we krwi ponad pół promila alkoholu - powiedział "GW" prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

35-latkowi przedstawiono zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku pod wpływem substancji odurzających. Grozi mu kara do 12 lat więzieniaZgodnie z decyzją sądu sprawca tragedii został tymczasowo aresztowany.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni otrzymywać karę jak za zabójstwo?
Grób 21-letniej Anny z Zambrowa. Dziewczyna została zgwałcona, poćwiartowana i wrzucona do ogniska. Tata wytatuował sobie twarz zamordowanej córki na
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany