Zabił psa siekierą! Horror pod Wągrowcem

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Zabił psa siekierą! Horror pod Wągrowcem

Bestialstwo!

Zabił psa siekierą! Horror pod Wągrowcem

2022-08-18 17:56

Dramatyczne wydarzenia w jednej z wiosek pod Wągrowcem (woj. wielkopolskie). 43-latek dokonał prawdziwej makabry. Wziął siekierę i zabił swojego psa. Policję o zdarzeniu poinformowała anonimowa osoba.

Do makabry pod Wągrowcem doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali we wtorek (16 sierpnia) anonimowe zgłoszenie dotyczące zamordowania psa. W związku z uzyskanymi informacjami policjanci udali się pod wskazany adres. Właściciel zwierzęcia początkowo nie wskazał funkcjonariuszom gdzie jest pies, dodatkowo przekazał informację, że jego zwierzak "został potrącony przez samochód więc go zakopał".

- Przekazywane przez mężczyznę informacje nie zgadzały się jednak z wcześniejszymi ustaleniami. Z uwagi na stan trzeźwości mężczyzny – ok. 2 promili alkoholu - nie przeprowadzono z nim czynności procesowych. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia po wytrzeźwieniu mężczyzna zderzył się z rzeczywistością - podała policja.

Wrzucili psa do Stawików w Sosnowcu

Funkcjonariusze prowadzący czynności na miejscu odnaleźli uśmierconego psa porzuconego nieopodal w polu. Odnaleźli i zabezpieczyli również siekierę, przy użyciu której najpewniej zwierzę straciło życie. - Mężczyzna postawiony przed tymi faktami przyznał się do uśmiercenia psa. Przedstawiono mu zarzut z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Dodatkowo Prokurator Rejonowy objął podejrzanego dozorem policji i obowiązał do stawiennictwa 2 razy w tygodniu w KPP w Wągrowcu - przekazali policjanci.

Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy uważasz, ze kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE