Zabrali pieniądze i zgrzewkę piwa! Brutalny rozbój pod Piłą

i

Autor: KPP Piła Zabrali pieniądze i zgrzewkę piwa! Brutalny rozbój pod Piłą

Zabrali pieniądze i zgrzewkę piwa! Brutalny rozbój pod Piłą

2022-07-01 8:04

W Wyrzysku (pow. pilski) doszło do brutalnego rozboju. Trzech mężczyzn pobiło człowieka, a następnie go okradło. Policjanci szybko wytypowali sprawców, którym grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Historia wydarzyła się w niedzielę (26 czerwca). Policjanci następnego dnia otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia i kradzieży, do których doszło w Wyrzysku (pow. pilski). - Z relacji zgłaszającego wynikało, że w niedzielny wieczór do jego domu przyszło trzech mężczyzn żądając pieniędzy. Pokrzywdzony oświadczył, że nie ma żadnej gotówki, co wywołało agresję u napastników. Sprawcy wielokrotnie uderzali go pięściami oraz kopali po całym ciele, a następnie splądrowali mieszkanie. Ich łupem padły pieniądze oraz zgrzewka piwa - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców, którymi okazali się mężczyźni w wieku od 28 do 36 lat. Zostali oni aresztowani i grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

W trakcie czynności policjanci zatrzymali jeszcze jedną osobę - 44-letniego mieszkańca gminy Wysoka, który wspólnie z 36-letnim sprawcą rozboju miesiąc wcześniej dokonał przywłaszczenia 1500 złotych gotówki należącej do tego samego pokrzywdzonego. On także odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Dokonał rozboju i spalił samochód ofiary
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE