Zaskakujący raport o poznańskich tramwajach! Mieszkańcy innych miast mają gorzej

2021-05-06 11:16
MPK Poznań
Autor: ESKA INFO Poznań Poznań: Tramwaj rozjechał 22-latkę! Śledczy nie komentują tragedii. Mają ważny powód!

Poznańskie tramwaje są najszybsze w Polsce. Tak wynika z raportu przygotowanego przez "Puls Gdańska". To może zaskakiwać, bowiem wielu mieszkańców stolicy Wielkopolski narzeka na prędkość tramwajów w mieście. Okazuje się, że inni mają gorzej. W artykule opisujemy, jaką prędkość osiągają tramwaje w Poznaniu i która linia jest najszybsza.

W Polsce funkcjonuje 15 sieci tramwajowych. "Puls Gdańska" postanowił sprawdzić, z jakimi prędkościami poruszają się te pojazdy. Analizie poddano 12 z 15 miejsc. Okazało się, że najszybsze tramwaje są w Poznaniu. Średnia prędkość komunikacyjna tramwajów w mieście wynosi 20,8 km/h. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (20,5 km/h), a na trzecim Szczecin (20,3 km/h). Najwolniejsze tramwaje są w Łodzi. Kursują one tam z prędkością zaledwie 15,6 km/h.

Portal "Puls Gdańska" nie przeanalizował prędkości tylko w trzech miastach ze względu na pewne ograniczenia, które występują w Częstochowie, Gorzowie i Toruniu. Łącznie uwzględniono 168 linii tramwajowych.

Która linia tramwajowa jest najszybsza?

Eksperci udostępnili także dane dotyczące prędkości na poszczególnych liniach tramwajowych. Z raportu wynika, że najszybsze są tramwaje, które w dużej części poruszają się na trasie PST. Jak wygląda ranking poznańskich linii?

  1. Linia 14 (27,6 km/h)
  2. Linia 15 (26,7 km/h)
  3. Linia 16 (25,1 km/h)
  4. Linia 12 (24,2 km/h)
  5. Linia 1 (23,7 km/h)
Historyczny tramwaj na ulicach Poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE