Zastrzelony 21-latek z Konina miał dwie sekcje zwłok! Wszystko przez POCISK

2019-11-21 17:15

Kilka godzin przed pogrzebem Adam C. miał drugą sekcję zwłok. Poprosił o nią pełnomocnik rodziny zastrzelonego 21-latka z Konina. Wątpliwości budziła rana postrzałowa i to jak przemieszczał się śmiertelny pocisk.

Do tej pory nie wiemy dlaczego wydarzyła się ta tragedia i jak do niej doszło. Wiemy, jednak że w nocy ze środy na czwartek odbyła się druga sekcja zwłok Adama C. Z przekazanych informacji wynika, że rozpoczęła się ona o godz. 23:30 w środę i trwała do godz. 2:00 w czwartek, a poprosił o nią mec. Michał Wąż - pełnomocnik rodziny zastrzelonego. Przeprowadzili ją specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dlaczego sekcja została przeprowadzona drugi raz i czy to oznacza, że podczas pierwszej były jakieś nieprawidłowości? Na pewno punktem było ustalenie przemieszczenia toru pocisku w ciele Adama. - Zdarzają się wady w śledztwie. Być może spieszyli się z wynikiem sekcji ze względu na żądania opinii publicznej - ocenił w rozmowie z WP.pl kryminolog Brunon Hołyst, który zaznaczył, że innej teorii nie ma.

Pierwsza sekcja zwłok Adama C. odbyła się w poniedziałek (18 listopada). Prokuratura nie poinformowała o jej wynikach ze względu na dobro śledztwa. Sprawą zajmuje się prokuratura w Łodzi, a śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i nieumyślnego spowodowania śmierci.

CZYTAJ TEŻ: Co wydarzyło się w Koninie?

Adam C. zginął 14 listopada, a jego pogrzeb odbył się w czwartek (21 listopada). Został on pochowany na cmentarzu komunalnym w Koninie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE