Zbąszyń. 42-latek zasnął za kierownicą! Kilka metrów dalej był przejazd kolejowy!

2022-01-21 14:19
42-latek zasnął za kierownicą! Kilka metrów dalej był przejazd kolejowy!
Autor: KPP Nowy Tomyśl 42-latek zasnął za kierownicą! Kilka metrów dalej był przejazd kolejowy!

O krok od tragedii w Zbąszyniu (pow. nowotomyski) w Wielkopolsce. 42-letni kierowca zasnął w swoim samochodzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że stało się to na drodze, kilka metrów od przejazdu kolejowego! W dodatku mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (15 stycznia) przed godz. 17:00. Policjanci z Nowego Tomyśla otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, który znajduje się w samochodzie przed przejazdem kolejowym w Zbąszyniu na ulicy Topolowej. - Dyżurny KPP natychmiast podjął decyzję o skierowaniu do tego zdarzenia patrolu Wydziału Ruchu Drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile - wyjaśnia sierż. szt. Mariusz Majewski z KPP Nowy Tomyśl.

Czytaj też: Makabryczny wypadek pod Obornikami! Są dwie ofiary śmiertelne [ZDJĘCIA]

Nieodpowiedzialny kierowca już stracił prawo jazdy, a ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu dwa lata więzienia. To i tak są małe konsekwencje, bowiem można sobie łatwo wyobrazić sytuację, w której zasnąłby za kierownicą na przejeździe kolejowym.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany kierowca BMW pędził S7 z prędkością 169 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE