Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Dużo krwi i szkła. "Krzyczeliśmy"

2021-08-05 17:23
Dużo szkła i krwi w miejscu zderzenia tramwajów. Krzyczeliśmy
Autor: KP PSP Poznań Dużo szkła i krwi w miejscu zderzenia tramwajów. "Krzyczeliśmy"

Zderzenie dwóch tramwajów na rondzie Starołęka w Poznaniu okazało się dramatyczne w skutkach. Rannych zostało ponad 30 osób. Służby są w trakcie wyjaśniania okoliczności wypadku. Pasażerowie byli przerażeni. Na miejscu było dużo szkła i krwi. To dla wielu osób był prawdziwy horror!

Przed godziną 12:00 na rondzie Starołęka w Poznaniu zderzyły się dwa tramwaje. Policjanci wstępnie ustalili, że motorniczy kierujący tramwajem linii nr 12 najechał na tył poprzedzającego go tramwaju linii nr 7. Łącznie poszkodowanych zostało 31 osób, a 29 z nich trafiło do szpitali w Poznaniu i okolicach. Dwie osoby są ciężko ranne, w tym motorniczy tramwaju, który długo był uwięziony w pojeździe. Uczestnicy wypadku przeżyli prawdziwy horror, co przyznała jedna z mieszkanek Poznania w rozmowie z Radiem Poznań. - Zatrzymaliśmy się. Prawdopodobnie dla nas było czerwone światło. Z tyłu tramwaj. Wjechał z dużą siłą w nas. Był straszny huk. Zaczął lecieć kurz w tramwaju. Krzyczeliśmy, żeby pani otworzyła drzwi, bo zrobiło się nagle strasznie duszno. Wyszliśmy. Dużo osób rannych było w naszym tramwaju. Dużo osób leżało na ziemi - powiedziała kobieta.

Miejsce wypadku wygląda makabrycznie. Na zdjęciach, które zrobione były kilka minut po wypadku, widać dużo szkła, plastiku i krwi. Możecie to zobaczyć w poniższej galerii. W dalszej części tekstu piszemy także o wstępnych ustaleniach służb.

Rondo Starołęka jest obecnie wyłączone z ruchu tramwajowego. Około godziny 14:00 policjanci zakończyli oględziny miejsca zdarzenia. Aktualnie trwają już prace porządkowe, a pojazdy są usuwane z torowiska. To może potrwać kilka godzin. Należy zwrócić uwagę na to, że pojazdy są doszczętnie zniszczone i ich usunięcie z torowiska wymaga użycia specjalistycznego sprzętu.

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Komunikat władz miasta

Na miejsce wypadku przyjechały nie tylko służby, ale władze miasta. Zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski podkreślił, że dwie osoby zostały ciężko ranne, pięć średnio rannych, a 22 lżej. Jak dodał Wiśniewski, okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez służby, oraz specjalną komisję MPK. Wiśniewski podziękował na miejscu służbom ratunkowym, strażakom i służbom medycznym, które – jak mówił - we współpracy z MPK bardzo szybko podjęły akcję ratunkowa i zaopiekowały się osobami poszkodowanymi. - Najważniejsze, że nikt nie zginął, to jest najważniejsza rzecz – podkreślił Wiśniewski.

Zderzenie tramwajów w Poznaniu. Zmieniony ruch tramwajowy

Dla linii tramwajowych wyznaczono objazdy: linia 1 i 7 w obu kierunkach kursuje przez 28 Czerwca - Górną Wildę - Strzelecką - Most Rocha, linia nr 11 została skrócona do skrzyżowania Głogowska/Hetmańska, linia nr 12 została skrócona do pętli Dębiec, linia nr 17 skrócona do Unii Lubelskiej, natomiast linie 9 i 13 do Unii Lubelskiej dojeżdżają przez Górny Taras Rataj. Dla pasażerów uruchomiono autobus za tramwaj na trasie Kórnicka/Jana Pawła II - Rondo Rataje - Rondo Starołęka - 28 Czerwca/Hetmańska.

MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE