Złotów: 63-latek ZMARŁ tuż przed szpitalem. Czekał na pobranie wymazu

2020-11-25 16:22 bm
Złotów: 63-latek ZMARŁ tuż przed szpitalem. Czekał na pobranie wymazu
Autor: Google Street View Złotów: 63-latek ZMARŁ tuż przed szpitalem. Czekał na pobranie wymazu

Tragiczne wydarzenie w Złotowie. 63-latek oczekiwał przed Szpitalem Powiatowym na pobranie wymazu. W pewnym momencie jego serce przestało bić. Akcja reanimacyjna nie przyniosła pozytywnego rezultatu.

Do tragicznych wydarzeń doszło we wtorek (24 listopada). 63-latek czekał w kolejce do Szpitala Powiatowego w Złotowie. Miał mu zostać pobrany wymaz na obecność koronawirusa. W pewnym momencie upadł i przestał oddychać. "Aktualności Lokalne" informują, że mężczyźnie pomocy zaczęli udzielać inne osoby, które stały w kolejce. Pomogli także policjanci.

- Policjanci zatrzymali się i przystąpili do masażu serca. Jeden z nich pobiegł też na pobliski SOR szpitala i zaalarmował medyków - przekazał rzecznik prasowy złotowskiej policji Maciej Forecki.

Lokalne media informują, że akcja medyków ze szpitala była bardzo wolna. Mimo iż karetka znajdowała się w pobliży to do poszkodowanego wzywano pomoc przez dyspozytornię z Poznania.

- Nasza dyspozytornia znajduje się w Poznaniu. Czyli zawsze wzywając karetkę, dzwonimy do dyspozytora, który jest w Poznaniu. I właściwie oba zespoły ratunkowe dotarły na miejsce po około 4 minutach. Mi się wydaje, że to bardzo szybko - powiedziała, cytowana przez Radio Poznań, dyrektor szpitala Joanna Harbuzińska-Turek.

Pani dyrektor dodała, że zespół ratownictwa medycznego zjawił się na miejscu po około czterech minutach. Ostatecznie nie udało się uratować życia 63-latka. Dokładną przyczynę jego śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Kolejki na test na COVID-19. Szokujące nagrania pokazują dramat pacjentów