Złotów: Alkohol, zabawy nad jeziorem i jazda rowerem po pijaku! Skrajna nieodpowiedzialność nastolatków

2020-07-29 15:49
Złotów: Alkohol, zabawy nad jeziorem i jazda rowerem po pijaku! Skrajna nieodpowiedzialność nastolatków
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Złotów: Alkohol, zabawy nad jeziorem i jazda rowerem po pijaku! Skrajna nieodpowiedzialność nastolatków

Wakacje to czas zabawy, ale takiej, która jest odpowiedzialna. Zupełnie inaczej zachowała się grupa nastolatków z powiatu złotowskiego. Bawili się nad jeziorem, pili alkohol, a następnie wsiedli na rowery, aby wrócić do domów. Zatrzymała ich policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27 lipca). Policjanci ze Złotowa otrzymali zgłoszenie, że w kierunku Zakrzewa kieruje się trzech rowerzystów, a ich zachowanie może wskazywać stan upojenia alkoholowego.

- Jak się okazało trójka nastolatków wracała znad jeziora „Zamaza” kompletnie pijana. Przeprowadzone badanie wykazało, że 19-latek miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu, a jego 17 i 16-letni koledzy blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz poniosą surowe konsekwencje swojego zachowania - opowiada Maciej Forecki, rzecznik prasowy KPP Złotów.

Nieodpowiedzialni nastolatkowie trafili pod opiekę rodziców, ale też muszą liczyć się ze sporą karą. Ich sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Złotowie.

- Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny lub grzywna nawet do 5 tys. złotych lub kara aresztu. Ponadto sąd wobec sprawcy może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy nawet do 3 lat - wyjaśnia Maciej Forecki.

Mundurowi proszą rodziców, aby zwracali uwagę na dzieci oraz to z kim i gdzie spędzają wolny czas.

- Tym razem, na szczęście, nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia - kończy Forecki.

Policyjni „wodniacy” pomogli windsurferowi na jeziorze Wigry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE