Złotów. Kompletnie pijany 31-latek wiózł autem dwójkę małych dzieci

2021-09-03 20:43
Złotów. Kompletnie pijany 31-latek wiózł autem dwójkę małych dzieci
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Jedidja /zdjęcie ilustracyjne

Gdyby nie interwencja policji, mogło skończyć się tragedią. Funkcjonariusze ze Złotowa zatrzymali 31-latka, który po pijanemu przewoził dwójkę swoich małych dzieci. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (2 września) po południu. Do policjantów ze Złotowa w Wielkopolsce trafiło zgłoszenie informujące o tym, że poruszający się po mieście samochodem marki Opel kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci skierowani do zweryfikowania zgłoszenia, zauważyli opisywany samochód na ulicy Bohaterów Westerplatte. "Kierowca opla, na widok oznakowanego radiowozu dynamicznie skręcił w ul. Nieznanego Żołnierza, chcąc uniknąć policyjnej kontroli. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd w celu zweryfikowania stanu trzeźwości kierowcy" - opisuje PAP oficer prasowy policji w Złotowie mł. asp. Damian Pachuc.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód

Jak się okazało, 31-letni kierowca miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przewoził samochodem dwójkę swoich dzieci: jedno w wieku czterech lat, a drugie mające 9 miesięcy.

Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat za kratkami, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE