Złotów. Kto kogo miał na oku?! 36-latek PODSŁUCHIWAŁ policjantów. "Wykorzystali to jako atut"

2021-04-22 20:28 Michał Górecki
Koło. Podsłuch w Urzędzie Miejskim? Podejrzane urządzenie w rękach policji
Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com Podsłuch w Urzędzie Miesjkim w Kole? Podejrzane urządzenie znalazł pracownik ratusza i zgłosił wszystko policji

Mieszkańcowi powiatu złotowskiego (woj. wielkopolskie) bardzo chciał wiedzieć tyle, co policja. Wyposażył się więc w radiostację i odnalazł policyjne częstotliwości. Znamy to z filmów, ale ten 36-latek wprowadził plan w życie. Podsłuchiwał mundurowych, bo nie chciał wpaść.

Według relacji przekazanej przez biuro prasowe policji z Złotowie, policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec powiatu może mieć w domu narkotyki. Akcję zatrzymania podejrzanego rozpoczęli w środę 21 kwietnia. Mieli też wiedzieć, że są podsłuchiwani.

- Wykorzystali to jako atut, prowadząc rozmowy w taki sposób, że mieszkaniec powiatu złotowskiego, kompletnie nie spodziewał się ich wizyty - czytamy komunikat biura prasowego.

Wszystkie te przypuszczenia ostatecznie potwierdziły się podczas przeszukania. W jednym z pokoi było plastikowe opakowanie z białym proszkiem (po wstępnych badaniach potwierdzono, że to najpewniej amfetamina: ok. 80 gramów) i radiostacja - to przy jej pomocy podsłuchiwał policyjne częstotliwości.

Złodziej alkoholu wybrał fatalne miejsce. Wbiegł z towarem pod radiowóz!

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Złotowie policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone środki psychotropowe trafiły do policyjnego depozytu, a w środę (21 kwietnia) 36-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej.

Mieszkaniec Złotowa nie kwestionował swojej winy. Za posiadanie substancji psychotropowej i urządzenia do podsłuchiwania policyjnej korespondencji odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE