Piła: 49-latek opuścił zakład karny i znów zaczął rozrabiać. Wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: KPP Piła Piła: 49-latek opuścił zakład karny i znów zaczął rozrabiać. Wpadł na gorącym uczynku

Piła: 49-latek opuścił zakład karny i znów zaczął rozrabiać. Wpadł na gorącym uczynku

2021-04-22 11:33

49-latek z Piły kilka dni temu opuścił zakład karny, ale ewidetnie bardzo chciał tam wrócić. Mężczyzna postanowił dopuścić się kolejnych przestępstw i wpadł na gorącym uczynku. Wiele na to wskazuje, że ponownie wróci do więzienia.

W poniedziałek (19 kwietnia), kilka minut po północy do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o włamaniu do jednego ze sklepów zlokalizowanych na osiedlu Podlasie w Pile. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

- Po dojechaniu na miejsce policjanci zastali pracownika firmy ochroniarskiej, który wskazał powstałe uszkodzenia. Podczas sprawdzenia terenu sklepu mundurowi zauważyli ukrywającą się w środku osobę - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Funkcjonariusze weszli do środka i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 49-letni pilanin, który kilka dni wcześniej opuścił Zakład Karny.

- Straty jakie sprawca wyrządził swoim działaniem sięgają kwoty powyżej 1500 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem - dodaje sierż. Zeszot.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Bezczelni złodzieje ukradli dziecięce ciuszki. Szuka ich policja z Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE