Poznań. 16-miesięczna dziewczynka bliska śmierci przez uduszenie. Uratowali ją policjanci i żołnierz

2021-04-22 17:25
Poznań. 16-miesięczna dziewczynka bliska śmierci przez uduszenie. Uratowali ją policjanci i żołnierz
Autor: KWP Poznań Dziecko zadławiło się jabłkiem i mogło umrzeć przez uduszenie. 16-letnią dziewczynkę uratowała czwórka policjantów i żołnierz

Chwile grozy przeżyli rodzice 16-miesięcznej dziewczynki, która zadławiła się kawałkiem jabłka i mogła umrzeć przez uduszenie. Na szczęście stojącą na pasie awaryjnym parę z dzieckiem zobaczyli funkcjonariusze z oddziału prewencji poznańskiej policji i swoją interwencją uratowali dziewczynce życie. W akcji brał również udział żołnierz, który jadąc za samochodem rodziców dziewczynki, zauważył dławiące się dziecko i jako pierwszy rozpoczął udzielanie mu pomocy.

Poznań. Policjanci i żołnierz uratowali dławiące się dziecko

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu poinformowała dzisiaj (22 kwietnia) o szczegółach niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (18 kwietnia) w okolicach poznańskiego Ronda Środka. Czwórka policjantów z oddziału prewencji poznańskiej policji uratowała życie 16-mięsiecznej dziewczynki, która mogła umrzeć przez uduszenie. Patrol w składzie: mł. asp. Sebastian Rosiak, asp. Krzysztof Kwiatkowski, sierż. szt. Piotr Odważny i post. Hubert Winiarz zauważył stojący na pasie awaryjnym samochód, przy którym stali: kobieta z dzieckiem na rękach oraz dwóch mężczyzn. Okazało się, że podczas jazdy samochodem 16-miesięczna dziewczynka zadławiła się kawałkiem jabłka, a udzielanie pomocy dziecku rozpoczął jeden ze świadków zdarzenia, który był żołnierzem. Do akcji dołączyli policjanci. 

PRZECZYTAJ: Udusiła 2-letniego synka kołdrą! Dzieciobójczyni wraz z partnerem stanęła przed sądem w Poznaniu

Jeden z funkcjonariuszy ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe. Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. Akcja zakończyła się powodzeniem. Głośny płacz dziewczynki był sygnałem, że dziecko znowu może oddychać bez przeszkód i nie grozi mu już żadne niebezpieczeństwo. Maluch dla pewności został jeszcze przebadany przez załogę pogotowia ratunkowego. Medycy potwierdzili, że dziewczynce nic nie dolega i przykry incydent nie miał negatywnych konsekwencji dla jej zdrowia.

ZOBACZ: Piła: 49-latek opuścił zakład karny i znów zaczął rozrabiać. Wpadł na gorącym uczynku

Poznań. 16-miesięczna dziewczynka bliska śmierci przez uduszenie. Uratowali ją policjanci i żołnierz
Autor: KWP Poznań Dziecko zadławiło się jabłkiem i mogło umrzeć przez uduszenie. 16-letnią dziewczynkę uratowała czwórka policjantów i żołnierz.
Ruszył proces rodziców, którzy zamordowali swojego 2-letniego syna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE