Zwrot w sprawie śmierci Ewy Tylman! To będzie KLUCZOWA data

2020-09-16 17:30 BM
Apelacja w sprawie Ewy Tylman
Autor: Super Express

Sprawą Ewy Tylman żył nie tylko Poznań, ale i cała Polska. Na ławie oskarżonych zasiadł Adam Z. Mężczyzna został uniewinniony, ale okazuje się, że to nie kończy sprawy. Rodzina i prokurator złożyli apelację, która została przyjęta, a już ponownie niedługo ruszy proces.

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku w Poznaniu. Jej ciało odnaleziono 8 miesięcy później w Warcie w okolicach Czerwonaka. Po zebraniu całego materiału dowodowego rozprawa w sprawie śmierci Ewy Tylman ruszyła 3 stycznia 2017 roku. Na ławie oskarżonych zasiadł Adam Z., który był oskarżony o zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Proces trwał 2,5 roku. Oskarżyciele żądali dla Adama Z. 15 lat więzienia, a rodzina i jej pełnomocnicy żądali dożywocia. Sąd orzekł w kwietniu 2019 roku, że mężczyzna jest niewinny.

Zarówno rodzina, jak i prokuratura złożyli apelację. W styczniu 2020 roku Sąd Apelacyjny w Poznaniu uchylił jego wyrok uniewinniający, ale nie dlatego, że sędziowie uznali, że jest winny zabójstwa Ewy Tylman.

- Brakuje podstaw, aby uznać, że dopuścił się zabójstwa, ale co najmniej powinien odpowiadać za nieudzielenie jej pomocy - mówił Marek Kordowiecki uzasadniając decyzję składu sędziowskiego.

To oznacza, że proces Adama Z. musi ruszyć od nowa. "Głos Wielkopolski" informuje, że pierwsza rozprawa odbędzie się 3 listopada 2020 roku.

Tragiczny finał firmowej imprezy. "Pobiłem Roberta na śmierć, bo chciałem go ukarać"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.