Z butlą z gazem szykowali się na bankomat! Nie uwierzycie, gdzie ją schowali!

2019-11-19 22:15 MK
Chcieli włamać się do bankomatu. Narzędzia ukryli na cmentarzu!
Autor: pixabay.com Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu.

Dwóch mężczyzn próbowało włamać się do jednego z bankomatów na terenie miasta. Chcieli wykorzystać do tego butlę gazową. W czasie próby sforsowania bankomatu zostali spłoszeni i nie udało im się włamać. Chwilę po tym zostali zatrzymali przez policjantów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w nocy na jednej z ulic Radomia. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do bankomatu. Chcieli wykorzystać do tego butlę gazową, którą ukryli wcześniej na pobliskim cmentarzu. Podczas próby włamania zostali spłoszeni, a następnie zatrzymani przez policjantów.

Okazało się, że mężczyźni to mieszkańcy Radomia, w wieku 27 i 35 lat. Obydwaj trafili do policyjnej celi, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu. W poniedziałek sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na czas trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.