IMGW wydało CZERWONY ALERT dla Radomia i regionu! Możliwa nawet trąba powietrzna

2020-06-29 18:39 BE
IMGW wydało CZERWONY ALERT dla Radomia i regionu! Możliwa nawet trąba powietrzna
Autor: pixabay.com, CC0 fot. SturmjaegerTobi

Dziś (29.06) do godz. 21 w Radomiu i regionie obowiązuje czerwony alert, czyli III stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem. Oznacza to, że może zrobić się niebezpiecznie. Zaleca się śledzenie komunikatów pogodowych.

Według synoptyków, do godz. 21:00 mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami może spaść również grad. Czerwony alert oznacza, że możliwe jest także wystąpienie trąby powietrznej. Meteorolodzy z IMGW oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk w Radomiu i regionie na 80 procent. Zaleca się śledzenie komunikatów pogodowych.

Czerwony alert oznacza III najwyższy stopień ostrzeżenia. Jak opisuje IMGW: W czasie jego trwania przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Jak donoszą Polscy Łowcy Burz, trąba powietrzna mogła dziś (29.06) przejść w Modlnicy pod Krakowem. Jak opisują, zaobserwowano tam rotującą chmurę stropową o bardzo niskiej podstawie. Na nagranym wideo z tego zdarzenia widać, zdaniem Łowców Burz, tzw. "power flash", który może świadczyć o tym, że faktycznie mogła to być trąba powietrzna. WIĘCEJ w materiale o nawałnicy w Krakowie<<

Armagedon pogodowy w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.