Jubileuszowy mural dla "budowlanki" odsłonięty. Szkoła kończy 100 lat! [ZDJĘCIA]

2019-10-21 11:36

W piątek rozpoczęły się dwudniowe obchody stulecia powstania Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu. Tego dnia odsłonięto pamiątkową tablicę oraz mural. Malunek przedstawia najważniejsze budowle miasta.

Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy upamiętniającej w obecności byłych i obecnych nauczycieli, uczniów oraz absolwentów szkoły.
- Chcemy upamiętnić wszystkich związanych z naszą szkołą, których nie ma wśród nas - mówiła Jolanta Skoczylas, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Z okazji jubileuszu na jednej ze ścian budynku szkoły powstał mural, który przedstawia budynki naszego miasta. Autorem malunku jest artysta z Salwadoru Roberto Vergara Lino.
- Przedstawiłem postać Kazimierza Wielkiego, który zmienił Polskę drewnianą w murowaną. Umieściłem na muralu najważniejsze radomskie zabytki, w tym katedrę, pomnik legionisty i szkołę - mówił Roberto Vergara Lino, autor muralu.

W samo południe została odprawiona msza święta w intencji osób związanych ze szkołą. Potem w Teatrze Powszechnym w Radomiu odbyła się akademia, podczas której wręczono pamiątkowe dyplomy. Piątkowy jubileusz zakończył Bal Absolwentów.

Sobotnie obchody były mniej oficjalne. Tego dnia absolwenci, nauczyciele, pracownicy i uczniowie mogli zwiedzić wystawy poświęcone stuleciu szkoły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE