"Terytorialsi" po raz pierwszy ćwiczyli w Radomiu! [ZDJĘCIA]

2019-10-21 11:54

Po raz pierwszy w Radomiu odbyło się podstawowe szkolenie żołnierzy z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze ćwiczyli postawy strzeleckie, zrywanie kontaktu ogniowego oraz pokonywanie terenu różnymi sposobami.

Piątkowe szkolenie było przygotowaniem do przysięgi wojskowej, kończącej 14-dniowy cykl nauki. Szkolenie odbyło się bez ostrej amunicji i dotyczyło wyrobienia sobie taktyki oraz umiejętności pracy w grupie.

- Przed przysięgą wojskową odbędzie się test egzaminacyjny zwany "Pętlą taktyczną" - mówi ppłk Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

- Przed przysięgą wojskową odbędzie się test egzaminacyjny zwany "Pętlą taktyczną" - mówi ppłk Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu

W podstawowym szkoleniu wzięło udział 80 ochotników, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z wojskiem. Prywatnie są urzędnikami, nauczycielami czy ratownikami medycznymi. W gronie ochotników znalazła się również kobieta.

27 października na radomskim lotnisku odbędzie się uroczysta przysięga, która zakończy dwutygodniowy cykl szkoleniowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE