Policja zdj. poglądowe

i

Autor: mj-s

Zgłosił kradzież swego auta. Trafi za kraty na 8 lat?

2019-10-21 8:12

50-letni mężczyzna chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Został zatrzymany razem z dwoma wspólnikami. Teraz będą odpowiadać przed sądem.

W minioną sobotę obywatel Polski na stałe mieszkający w Norwegii powiadomił policję o kradzieży forda rangera. Jak mówił mężczyzna pojazd o wartości 150 tys. zł miał być zaparkowany przy jednym z marketów w Warce. W czasie robienia zakupów przez właściciela, samochód został skradziony.

Policjanci pracujący nad tą sprawą zaczęli ustalać okoliczności kradzieży. Mundurowi analizując przebieg wydarzenia, stwierdzili, że coś nie pasuje w historii opowiedzianej przez poszkodowanego. Ustalili, że do kradzieży auta nigdy nie doszło, zaś jego właściciel chciał wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Tego samego dnia 50-latek został zatrzymany.

W niedzielę policjanci odnaleźli samochód za skrzyniami na owoce w przechowalni na terenie gospodarstwa rolnego w Warce. Właściciel posesji oraz samochodu zostali zatrzymani, tak samo jak mieszkaniec Warszawy, który pomagał w ukryciu pojazdu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa, zgłoszenia przestępstwa, którego nie popełniono oraz składania fałszywych zeznań. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów i poręczeń majątkowych. Grozi im ośmioletni pobyt w więzieniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE