Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych osób w szpitalu w Kozienicach!

2020-05-22 14:13 MK
Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych osób w szpitalu w Kozienicach!
Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych osób w szpitalu w Kozienicach!

W Szpitalu Powiatowym w Kozienicach jest już zakażonych 12 osób. Największe ognisko koronawirusa w placówce było na oddziale wewnętrznym, który obecnie jest zamknięty. Do piątku, 22 maja, w powiecie kozienickim potwierdzono 49 przypadków zachorowań.

Do tej pory najwięcej chorych w szpitalu w Kozienicach odnotowano na oddziale wewnętrznym, który jest zamknięty. Jeśli oddział otrzyma pozytywną opinię sanepidu, prawdopodobnie będzie mógł wznowić działanie 4 czerwca.

Jak podaje Echo Dnia, na terenie szpitala doszło do kolejnych zakażeń. Na terenie placówki przebywa obecnie 10 chorych osób. Dwóch pacjentów przetransportowano do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Radomiu i w Warszawie. Wśród zakażonych osób jest także personel to lekarz, pielęgniarka oraz salowy.

W powiecie kozienickim do czwartku potwierdzono 49 przypadków zachorowań na koronawirusa. Trzy osoby przegrały walkę z chorobą. Na kwarantannie domowej przebywa 277, natomiast pod nadzorem epidemiologicznym szesnaście. (Dane: piątek , 21 maja, godz. 13.00)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Politycy od kuchni - Krzysztof Bosak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.