Lotnisko Warszawa-Radom. Pierwsi pasażerowie wylądowali

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Lotnisko Warszawa-Radom. Pierwsi pasażerowie wylądowali

TUNEZJA ODPADŁA, CO JESZCZE?

Nie będzie lotów z Radomia. Kolejny kierunek wypadł z rozkładu lotów

2023-05-08 10:44

Tuż przed godziną 22 w czwartek, 27 kwietnia lotnisko w Radomiu przyjęło pierwszych pasażerów. Samolot linii LOT wysadził podróżnych na płycie nowo otwartego lotniska. Plany były wielkie, samoloty miały docierać w najbardziej egzotyczne miejsca w Europie, Azji i Afryki! Niestety, jak się dowiedzieliśmy, pomimo hucznego otwarcia i zainteresowania niektórymi lotami, biuro podróży Itaka odwołało wszystkie loty z Radomia do Monastiru w Tunezji. Dlaczego?

Radom. Otwarcie nowego lotniska. Itaka odwołuje loty do Tunezji

Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku położone jest 3 km od centrum Radomia. Otwarcie nowego portu śmiało można określić mianem lotniczego wydarzenia roku. W czwartek, 27 kwietnia, lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło pierwszy samolot z pasażerami.

Największe pytanie, które stawali sobie nowi podróżni brzmiało: dokąd polecimy? Jak się okazuje, z ultranowoczesnego lotniska Warszawa-Radom odbywać się będą nie tylko regularne rejsy, ale również turystyczne loty czarterowe. Niestety, pomimo wielkich chęci i możliwości, niektóre z lotów nie cieszą się takim gigantycznym zainteresowaniem. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu „Co za dzień”, biuro podróży Itaka odwołało wyloty z Radomia do Monastiru w Tunezji.

Z przykrością informuję, że z powodu niewystarczającej liczby uczestników Biuro Podróży Itaka zmuszone zostało do podjęcia decyzji o anulacji lotu z Warszawy - Radom do Monastiru w terminie 1.06.2023 - 5.10.2023. Tym samym dopisanie uczestnika do rezerwacji na chwilę obecną nie jest możliwe – brzmi pismo wysłane do dziennikarzy radomskiego portalu.

Osoby, które już wykupiły loty z Radomia, będą mogły skorzystać z innych lotnisk w Polsce. Sama Itaka zrezygnowała z tego kierunku na cały sezon.

Lotnisko Warszawa-Radom

Ultranowoczesny może obsłużyć do 3 milionów pasażerów rocznie! Terminal radomskiego lotniska ma powierzchnię ponad 30 tys. mkw., a szybką obsługę gwarantuje 31 stanowisk odprawy, 9 bramek wylotowych, 6 stanowisk kontroli paszportowej, 3 linie kontroli bezpieczeństwa oraz 2 karuzele odbioru bagażu.

W trakcie pierwszego tygodnia port obsłużył blisko 2000 podróżnych.

Sonda
Czy lotnisko w Radomiu ma sens?