Port lotniczy

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Mocne słowa

Wielkie otwarcie lotniska Warszawa-Radom. Premier Morawiecki: Zdejmujemy klątwę z Radomia

2023-04-27 11:05

Stało się! Wyczekiwane od lat lotnisko Warszawa-Radom zostało oficjalnie otwarte. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli rządu, w tym premiera Mateusza Morawieckiego, którego wypowiedź na długo zapadnie w pamięci. Prezes Rady Ministrów ogłosił bowiem, że z Radomia… została zdjęta klątwa!

Lotnisko Warszawa-Radom już otwarte. Szokujące słowa premiera 

Po latach udało się oficjalnie otworzyć ultranowoczesny port lotniczy Warszawa-Radom. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się rankiem 27 kwietnia. Na otwarciu odczytane zostały listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a także prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Osobiście na uroczystości pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który już na wstępnie podziękował parlamentarzystom PiS, którzy od początku do końca wierzyli w powodzenie otwarcia lotniska w Radomiu. Nie było zaskoczeniem, że przy okazji premier zrugał polityków opozycji, którzy dość sceptycznie patrzyli na tę inwestycję.

Jednak zdecydowanie większym zaskoczeniem były słowa Mateusza Morawiecikego o... zdjęciu klątwy z Radomia!

„Ta inwestycja to dla mnie dowód na to, że zdejmujemy z Radomia klątwę, którą na to miasto po czerwcu 1976 r. rzucili komuniści” - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Lotnisko Warszawa-Radom

Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku położone jest 3 km od centrum Radomia. Otwarcie nowego, ultranowoczesnego portu w czwartek, 27 kwietnia, śmiało można określić mianem lotniczego wydarzenia roku.

Port w Radomiu może obsłużyć do 3 milionów pasażerów rocznie, a po ewentualnej rozbudowie nawet 6 milionów! Terminal lotniska Warszawa-Radom ma powierzchnię ponad 30 tys. mkw., czyli tyle, co cztery pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej! Z kolei szybką obsługę gwarantuje 31 stanowisk odprawy, 9 bramek wylotowych, 6 stanowisk kontroli paszportowej, 3 linie kontroli bezpieczeństwa oraz 2 karuzele odbioru bagażu.

Z portu lotniczego Warszawa-Radom odbywać się będą nie tylko regularne rejsy obsługiwane przez PLL LOT, ale również turystyczne loty czarterowe.

Lądowanie pierwszego samolotu w Radomiu
Sonda
Czy lotnisko w Radomiu ma sens?