Powiat radomski: Nie daj się oszukać na bon turystyczny. Na czym polega oszustwo?

2020-09-16 16:13 Magdalena Król
Powiat radomski: Nie daj się oszukać na bon turystyczny
Autor: pixabay.com

Powiat radomski alarmuje. Powinniśmy uważać na fałszywą akcję „Polska dla hoteli”. To oszustwo „na bon turystyczny”. Jak informuje Powiatowy Rzecznik Konsumenta, coraz częściej mieszkańcy powiatu radomskiego odbierają liczne telefony od niezidentyfikowanych oszustów, zachęcające do skorzystania ze „specjalnej oferty na voucher urlopowy”.

Jak informuje na swojej stornie powiat radomski, według osób, które zgłaszały się do Powiatowego Rzecznika Konsumenta w Radomiu, oszuści dzwonią z propozycją otrzymania voucherów na tygodniowy wypoczynek w luksusowym hotelu w bardzo atrakcyjnej cenie. Podczas rozmowy przekonują, że 3 dni pobytu w hotelu będą za darmo i zostaną sfinansowane z rządowego bonu turystycznego. Natomiast należność za pozostałe 4 dni należy od razu zapłacić na podany przez nich numer konta.

- O tym, że może być to oszustwo świadczy przede wszystkim fakt, że oferta jest kierowana do osób dojrzałych i seniorów, którzy nie są grupą uprawnioną do skorzystania z bonu turystycznego – mówi Sylwia Potera, Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Radomiu.

Seniorze, pamiętaj!

  • przed skorzystaniem z jakiejkolwiek oferty, proponowanej telefonicznie, w miarę możliwości dopytaj dzwoniącego o podstawowe dane, jak imię i nazwisko, nazwę i siedzibę firmy, którą ta osoba reprezentuje.
  • samodzielnie lub z pomocą dzieci albo wnuków sprawdź w internecie opinie o tej firmie czy proponowanej przez nią usłudze lub towarze.
  • jeśli wyczujesz, że dzwoniący chce nakłonić cię do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, możesz zgłosić ten fakt na policję jako próbę oszustwa.
Otwarcie po remoncie drogi powiatowej w Borku Szlacheckim w gminie Skawina

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.