Nielegalny salon gier w Kozienicach. Zgłosili to anonimowi mieszkańcy

2020-09-25 13:25 Magdalena Król
Nielegalny salon gier w Kozienicach
Autor: Policja Mazowiecka Automaty do gier zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS.

Policjanci kozienickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier na terenie Kozienic cztery automaty, które służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych.

- Kozieniccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach o niskich wygranych bez koncesji i wymaganego zezwolenia. Miejsce nielegalnej działalności rozrywkowej było zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń przez anonimowe zgłoszenia mieszkańców – poinformowała asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Automaty do gier zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS. To oni będą prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Jak informuje asp. Ilona Tarczyńska, za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych za jedną maszynę. Tak dotkliwą karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych sprzętów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane. Właściciele automatów mogą ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Polityczny spacer - Radosław Fogiel

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.