Policjanci zabezpieczyli 5 kilogramów marihuany. 24-latek zatrzymany

i

Autor: Policja Mazowiecka Policjanci zatrzymali m.in. 5 kg marihuany.

Policjanci zabezpieczyli 5 kilogramów marihuany. 24-latek zatrzymany

2019-11-05 10:47

Lipscy policjanci z wydziału kryminalnego zabezpieczyli narkotyki oraz sprzęt służący do jego produkcji. Mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lipskiej komendy w wyniku własnej pracy ustalili, że młody mieszkaniec powiatu lipskiego uprawia i posiada narkotyki. Funkcjonariusze, po wejściu na posesję 24-latka, ujawnili środki odurzające i przedmioty służące d ich wytwarzania. Wszystkie rzeczy były poukrywane w mieszkaniu, samochodzie oraz pomieszczeniach gospodarczych.

Ponadto na posesji było wydzielone miejsce, gdzie uprawiane były konopie indyjskie. Narkotyki oraz sprzęt do ich produkcji zostały zabezpieczone, zaś  24-letni mężczyzna zatrzymany. Po zważeniu zatrzymanego towaru okazało się, że było to 5 kg marihuany.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów wytwarzania oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE