Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie!

2020-06-30 13:36
Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie!
Autor: Policja Policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie!

Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najczęstsze grzechy kierowców. W weekend policjanci z Przysuchy zatrzymali pijanego rowerzystę oraz kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W niedzielę, 28 czerwca, około godziny 18:30 na terenie gminy Klwów, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 39-latka, który jechał rowerem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna wsiadł na rower mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Również w niedzielę w miejscowości Zbożenna, na drodze krajowej K-12, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego nissanem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcą był 53–letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego.

Pogodowy armagedon w Warszawie. Zobacz jak zalało stolicę

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Został też ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych – poinformowała st. asp. Aneta Wilk z przysuskiej policji.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE