Potrącenie pieszego na pasach w Kozienicach. Mężczyzna trafił do szpitala

2019-11-14 8:53 MK
Potrącenie pieszego na pasach w Kozienicach. Mężczyzna trafił do szpitala
Autor: KPP Kozienice

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 18 na ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

We wtorek po godzinie 18. na ulicy Głowaczowskiej w Kozienicach doszło do potrącenia pieszego. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 51-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego kierujący mercedesem jechał w kierunku miejscowości Głowaczów i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę. W wyniku zdarzenia poszkodowany 28-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

- Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie stanowić zagrożenia dla pieszych znajdujących się w pobliżu przejścia oraz ustąpić mu pierwszeństwa na przejściu – apelują policjanci.