Powiat przysuski: Okradali mieszkania i pomieszczenia gospodarcze. Sprawcy w rękach policji

2020-01-14 9:46 MK
Powiat przysuski: Okradali mieszkania i pomieszczenia gospodarcze.
Autor: KPP w Przysusze Grozi im do 10 lat więzienia.

W ubiegłym roku na terenie powiatu przysuskiego trzej mężczyźni kradli wartościowe przedmioty, podczas nieobecności właścicieli obiektów. W ten sposób dokonali 12 włamań do garaży, obiektów gospodarczych, budynków mieszkalnych i domków letniskowych. Policjanci z Przysuchy zatrzymali podejrzanych mężczyzn. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Przysusze w ubiegłym roku otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach, które miały miejsce na terenie na terenie gmin: Odrzywół, Klwów oraz Przysucha. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, piły i kosy spalinowe, instalacje elektryczne oraz olej napędowy z pojazdów ciężarowych. Sprawcami włamań oraz kradzieży byli dwaj bracia, mieszkańcy gminy Odrzywół, w wieku 22 i 20 lat oraz ich 19-letni wspólnik z powiatu opoczyńskiego. Łącznie łup wart był ponad 40 tys. złotych. Część ze skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sprawcy przyznali się do dokonania licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem w okresie od sierpnia 2019 roku do stycznia br. Zostali także doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przysusze, która zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.