Radom: Brakuje krwi niemal wszystkich grup krwi. Krwiodawcy pilnie poszukiwani!

i

Autor: sabinurce/pixabay.com Radom: Brakuje krwi niemal wszystkich grup krwi. Krwiodawcy pilnie poszukiwani!

Radom: Brakuje niemal wszystkich grup krwi. Krwiodawcy pilnie poszukiwani!

2020-08-12 8:49

Krew każdego dnia ratuje ludzkie życie. Jest wykorzystywana w nagłych przypadkach, ale również jako lek. Krwi nie da się niczym zastąpić ani wytworzyć, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu prosi o pomoc. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 60 lat.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu najbardziej poszukiwanymi grupami krwi są AB Rh-, 0 RH +, A RH +, B RH -, których stan jest bardzo niski. Oprócz tego niski jest też stan zasobów krwi grup 0 RH -, A RH -, B RH + . Krew można oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Limanowskiego 42 w Radomiu, rejestracja krwiodawców: poniedziałek, środa 7:00-14:00, wtorek 7:00-16:00, czwartek, piątek 7:00 – 13:30.

W tym tygodniu zaplanowano akcje wyjazdowe na sobotę oraz niedzielę. 15 sierpnia w godzinach 9:00-14:00 krew będzie można oddać w Gminnym Klubie Sportowym w Orońsku przy ul. Brandta 43, a 16 sierpnia w godzinach 9:00-13.30 w OSP w Chomentowie Puszczu.

QUIZ. PRAWDA CZY FAŁSZ? 50 proc. szansy, ale możesz się tego zdziwić

Pytanie 1 z 20
Na rozgrzewkę: Orzeł w godle Polski zwrócony jest w lewo
Wyprzedziła nieoznakowany radiowóz na pasie wyłączonym z ruchu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE