Radom: Koronawirus ZABIŁ dwóch księży! ZARAZA rozniosła się W UKRYCIU

2020-07-15 8:43 MTA
Radom: Koronawirus ZABIŁ dwóch księży!
Autor: pixabay.com/kisistvan77

Wstrząsające doniesienia z Radomia. Koronawirus SARS-CoV-2 zabił tam dwóch księży! Zmarli kapłani byli mieszkańcami Domu Księży Seniorów. Kolejni duchowni są zakażeni i w ciężkim stanie. Zaraza w radomskiej placówce rozniosła się w ukryciu i zbiera śmiertelne żniwo...

Radom. Koronawirus zabił dwóch księży. Kolejne tragiczne doniesienia o skutkach epidemii SARS-CoV-2 w Polsce... Kapłani byli mieszkańcami Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Tragedia na lotnisku w Bydgoszczy. Nie żyje kursantka i instruktor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Informację o śmierci dwóch księży emerytów na COVID-19 przekazał mediom kanclerz radomskiej kurii, ks. Edward Poniewierski. To nie pierwszy taki przypadek, wcześniej zmarł już jeden z kapłanów z tamtejszego Domu Księży Seniorów.

14 lipca 2020 r. zmarli: ks. kan. Bogumił Orłowski (lat 92, w tym 67 lat w kapłaństwie) i ks. kan. Andrzej Sasin (lat 84, w tym 61 lat w kapłaństwie), mieszkańcy Domu Księży Seniorów w Radomiu – czytamy w komunikacie opublikowanym przez diecezję radomską.

Msze żałobne w intencji kapłanów mają się odbyć w najbliższych dniach bez obecności ciał zmarłych. Harmonogram uroczystości pogrzebowych można znaleźć na stronie internetowej radomskiej kurii.

Zmarli księża byli pacjentami szpitala zakaźnego w Radomiu. W tej samej placówce przebywa też kilku innych kapłanów emerytów z Domu Księży Seniorów. Stan trzech z nich jest bardzo ciężki – poinformował kanclerz kurii.

Przypomnijmy, że to nie jedyny przypadek koronawirusa w Kościele w Radomiu w ostatnich dniach. Zakażony jest też proboszcz parafii pw. Matki Bożej Bolesnej, ks. Gabriel Marciniak. Zobacz: Radom: KORONAWIRUS w kościele! Proboszcz jednej z parafii zakażony. CO Z WIERNYMI?!