Radom. Nie żyje ks. prałat Edward Poniewierski. Rzecznik i kanclerz kurii miał koronawirusa

i

Autor: _Alicja_/cc0/Pixabay.com Nie żyje ks. prałat Edward Poniewierski. Rzecznik i kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej miał koronawirusa

Kuria Diecezji Radomskiej w żałobie. Nie żyje ks. prałat Edward Poniewierski. Miał koronawirusa

2021-02-02 12:36

Nie żyje ks. prałat Edward Poniewierski. Rzecznik i kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej miał koronawirusa i od kilku tygodni przebywał w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Zmarł dziś w wieku 68 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku, a 7 marca 1991 r. został mianowany kanonikiem honorowym kapituły konkatedralnej w Radomiu. W 2004 r. został prałatem po nominacji od Jana Pawła II.

Radom. Kuria Diecezji Radomskiej w żałobie. Nie żyje ks. prałat Edward Poniewierski. Miał koronawirusa

Nie żyje ks. prałat Edward Poniewierski. Rzecznik i kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej miał koronawirusa. Duchowny przebywał od kilku tygodni w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie zmarł dziś nad ranem. Jak informuje Kuria Diecezji Radomskiej, Edward Poniewierski przyjął święcenia kapłańskie 3 czerwca 1978 roku, a 11 lat później, tj. 7 marca 1991 r., został kanonikiem honorowym kapituły konkatedralnej w Radomiu. Po reorganizacji Kościoła w Polsce bullą papieską z 25 marca 1992 r. został inkardynowany do nowo utworzonej diecezji radomskiej. 24 czerwca 2004 roku otrzymał godność kapelana honorowego Jana Pawła II, zostając prałatem.

- Dziś w liturgii słyszymy słowo Symeona: "Teraz, o Panie pozwól odejść swemu słudze w pokoju..." Dziś odszedł do Pana ks. Edward Poniewierski. Był nierzadkim gościem w naszej parafii, także z racji, że mieszka tu Jego rodzina. Niech Pan wynagrodzi swemu Słudze wieczną radością w Domu Ojca - napisała na swoim profilu facebookowym parafia Chrystusa Króla w Radomiu.

Jak informuje Kuria Diecezji Radomskiej, ks. prałat Edward Poniewierski został w 2017 r. laureatem Nagrody Św. Kazimierza, która jest przyznawana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, popularyzację dziedzictwa kulturowego i historii miasta Radomia.

Zdziechów. Dwie osoby nie żyją, 9 rannych. Szokujące informacje o kierowcy busa Poczty Polskiej!

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Nie będzie przerw w szczepieniach

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE