Radom. Żołnierz UDUSIŁ swoją żonę. Czy sąd uwierzy, że zrobił to w afekcie?

2021-01-27 16:20 Michał Michalak
Radom. Żołnierz UDUSIŁ swoją żonę. Czy sąd uwierzy, że zrobił to w afekcie?
Autor: tprzem/cc0/Pixabay.com Sąd Okręgowy w Radomiu wyda w piątek 29 stycznia wyrok ws. żołnierza, który udusił swoją żonę. Obrońcy mężczyzny utrzymują, że zrobił to w afekcie i domagają się uniewinnienia

Przed Sądem Okręgowym w Radomiu ma zapaść wyrok w sprawie żołnierza tamtejszej jednostki, który udusił swoją żonę. Mężczyzna sam zgłosił się na policję i powiedział, że między nim a kobietą doszło do kłótni. W ich mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi na Michałowie w Radomiu znaleziono ciało 28-latki. Para miała 3-letnią córeczkę, ale żołnierz udusił swoją żonę, gdy dziewczynka była w przedszkolu.

Polecany artykuł:

Radom. Żołnierz UDUSIŁ swoją żonę

Sąd Okręgowy w Radomiu ma w piątek podjąć decyzję ws. żołnierza, który udusił swoją żonę. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2018 r., gdy 32-letni Marcin Z. z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego sam zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i powiedział, że pokłócił się z kobietą. Mundurowi znaleźli w ich mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi na Michałowie ciało 28-letniej Edyty Z. - w tym czasie 3-letnia córeczka pary przebywała w przedszkolu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Czytaj też: Radom. Umierał, ale nikt go nie zauważył, drugiego znaleźli w krzakach. Gdzie byli lekarze?

Czy sąd uwierzy, że zrobił to w afekcie?

Jak informuje Gazeta Wyborcza Radom, żołnierz, który udusił swoją żonę, nie miał żadnych problemów ze służbą, a on i jego rodzina uchodzili za spokojnych ludzi, którzy nie sprawiali jakichkolwiek problemów. Akt oskarżenia przygotował wydział do spraw wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy domagają się dla 32-latka kary dożywocia, opierając się m.in. na opinii biegłych, że w momencie zbrodni był on świadomy czynu, jaki popełnia. Innego zdania są obrońcy Marcina Z. Ich zdaniem żołnierz udusił żonę w afekcie, dlatego wnioskują oni o uniewinnienie. Publikację wyroku zaplanowano na piątek 29 stycznia o godz. 13.

Czytaj też: Radom. Lekarz pijany jak bela na SOR. Złapali go kolejny raz! NFZ i Rzecznik Praw Pacjenta interweniują

Czytaj też: Pijany sędzia z Kielc sądzony w Radomiu. "Wątpliwości co do obiektywności postępowania"

21-latek zginął w wypadku pod Radomiem. Jego opel zderzył się z ciężarowym mercedesem [ZDJĘCIA]

Kraków: policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-latka

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!