Radomia niestety też nie ominą! POTĘŻNE WICHURY wracają nad Mazowsze!

2020-02-21 11:31 Michał Michalak
Radomia niestety też nie ominą! POTĘŻNE WICHURY wracają nad Mazowsze!
Autor: Luxurybackground-com/Pixabay.com Potężne wichury zawiatają nad Radom i okolice w sobotę ok. południa

Bardzo mocny wiatr pojawi się nad Radomiem i okolicami w sobotę ok. południa, choć silnych podmuchów można się spodziewać w piątek w trakcie dnia. Osiągną one prędkość do 23 km/h, ale od soboty będzie już wiało zdecydowanie mocniej. Potężne wichury utrzymają się co najmniej do poniedziałku, a przez kilka lub więcej godzin dziennie może wiać nawet ponad 30 km/h.

Potężne wichury niestety nie ominą Radomia. Jeszcze w piątek wczesnym popołudniem wiatr znacznie zwiększy swoją prędkość, a od soboty przez przynajmniej trzy dni będzie wiało jeszcze mocniej. Porywistemu wiatrowi będą towarzyszyły duże opady deszczu. Pierwsza fala utrzyma się do dzisiejszego popołudnia, a kolejna pojawi się w nocy z soboty na niedzielę. W kolejnych dniach deszczu będzie trochę mniej, ale przelotne opady mogą się za to pojawiać przez cały dzień.

Nadal będzie się utrzymywać temperatura powyżej 5 stopni w dzień i trochę powyżej zera w nocy. We wtorek na termometrze pojawi się aż 11 słupków rtęci, ale od środowej nocy można się spodziewać ochłodzenia. W nocy możliwy nawet lekki mróz.

Urzędnicy w Siedlcach uczyli się samoobrony

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.