Sobolew: Blisko 40 zaniedbanych zwierząt. Były trzymane w klatkach

2020-08-04 17:38 Magdalena Król
Sobolew: Blisko 40 zaniedbanych zwierząt. Były trzymane w klatach
Autor: Policja Mazowiecka Sobolew: Blisko 40 zaniedbanych zwierząt. Były trzymane w klatach

Policjanci z Garwolina w ubiegły weekend otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Sobolew znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane oraz głodne zwierzęta. Właścicielce zwierząt grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na jednym z gospodarstw położonych w gminie Sobolew znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Taką informację otrzymali garwolińscy policjanci. Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz lekarzem weterynarii pojechali pod wskazany adres.

- Na miejscu znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach, było to 37 psów rasy mieszanej. Zwierzęta były zaniedbane, skrajnie wygłodzone i w bardzo złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia posesji policjanci ujawnili dwa padłe kundle, w różnym stanie rozkładu. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną - poinformowała sierż. szt. Małgorzata Pychner z garwolińskiej policji.

68-letnia kobieta była właścicielem zwierząt. Mieszkanka gminy Sobolew przetrzymywała psy w klatkach w stodole oraz we własnym domu. Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej kobiecie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.