Wraca płatne parkowanie w centrum Radomia. Wiemy, od kiedy będą pobierane opłaty!

2020-07-05 8:05 MK
Wraca płatne parkowanie w centrum Radomia. Wiemy, od kiedy będą pobierane opłaty!
Autor: MK Wraca płatne parkowanie w centrum Radomia. Wiemy, od kiedy będą pobierane opłaty!

Od poniedziałku, 6 lipca Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w centrum Radomia zacznie funkcjonować. "Dzięki temu powinna poprawić się rotacja pojazdów na parkingach, co jest podstawowym założeniem takiej strefy" podkreśla Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Przypomnijmy, że ze względu na stan epidemii i znaczne ograniczenia w możliwości przemieszczania się transportem publicznym strefa płatnego parkowania została zawieszona 23 marca 2020 roku zarządzeniem prezydenta Radomia. Decyzja ta miała na celu ułatwienie poruszania się samochodami tym osobom, które mimo wszystko nie mogły wówczas całkowicie pozostać w domach. Kiedy rząd zniósł większość ograniczeń i ruch znacznie wzrósł, powróciły problemy ze znalezieniem wolnego miejsca.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, poinformował, ze od poniedziałku, 6 lipca strefa płatnego parkowania zacznie funkcjonować.
Spacer po ogrodzie botanicznym w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu, od poniedziałku, 6 lipca strefa płatnego parkowania zacznie funkcjonować.

- O konieczności przywrócenia strefy - na co zwracało uwagę sporo kierowców - świadczył przede wszystkim fakt, iż w tym okresie rotacja pojazdów na parkingach była bardzo ograniczona - poinformował Dawid Puton, rzecznik MZDiK.