QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Te pytania sprawią, że mocno się zadumasz przed odpowiedzią

2022-04-25 5:00
quiz z wiedzy ogólnej
Autor: shutterstock

Czołem! Witamy w naszym cotygodniowym teście z wiedzy ogólnej. Jak w każdy poniedziałek, o komplet punktów nie będzie łatwo! Ba! Przygotuj się, że na rozwiązanie quizu poświęcisz kilka minut, bo oczywistych pytań się tu raczej nie spodziewaj! Jaki wynik osiągniesz w ostatnim kwietniowym teście "Super Expressu", w którym badamy stan waszej wiedzy?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Te pytania sprawią, że mocno się zadumasz przed odpowiedzią

Pytanie 1 z 10
Pierwszym królem Polski był Bolesław I Chrobry, drugim Mieszko II Lambert, zaś trzecim ...

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE